fbpx

Ülikülmravi leevendab valu ja alandab põletikku.

Ülikülmravi leevendab valu ja alandab põletikku organismis. Üha enam populaarsust koguv protseduur sobib nii vaevuste leevendamiseks, ennetamiseks kui ka tervise turgutamiseks ning enesetunde parandamiseks. Üliklülmravi ehk krüoteraapia protseduur vältab kõigest 2-3 minutit, mille käigus temperatuurid laskuvad kuni -160ºC kraadini. 

Protseduuri vältel tuntakse korralikku külmatunnet, ent see on oluliselt talutavam, kui enese karastamine jääkülmas vees. Põhjus seisneb selles, et külmravis tekitatakse külm vedela lämmastikuga ehk tegemist on kuiva külmaga. Kaks-kolm minutit möödub siiski kiiresti ning vabanenud endorfiinide hulk tekitab protseduuri järgselt mõnusa enesetunde!  

Külmakambrisse minnakse aluspesus või ujumisriietes. Riideid saab vahetada garderoobis, kus krüokambri ehk külmakambri juurde minekuks saab hommikumantli selga panna. Protseduuri ajal antakse jalga sussid ja kätte kindad. Hommikumantlid, sussid ja kindad on saadaval meie keskuses kohapeal. Külmakambrisse sisenemisel võetakse hommikumantel seljast, ehk külmakambris ollakse pesu väel, susside ja kinnastega. Ülikülmaravi kambris olles on pidev kontakt meie töötajaga, kes järjepidevalt jälgib Teie seisundit. Protseduuri on võimalik alati lõpetada ka varem. Kogemus näitab siiski, et järjepidevalt teraapias käies suureneb võime taluda külma üha paremini ning pikema aja vältel. 

Ajakiri Tervis Pluss avaldas 15.05.2023 artikli, kus reumatoloog dr Tõnis Päi toob välja  oma praktikas kohatud suurepärased näited valudest vabanemise kohta ülikülmravis. Dr. Päi rõhutab, et teraapiast on abi siis, kui seda viiakse läbi kuurina. BodyTherapy taastusravi ja füsioteraapiakeskuse füsioterapeudid soovitavad ülikülmravis käia nädalas 1-3 korda, kokku 10-20 korda. 

Artikkel on leitav siin lingil!