Massaažid

Massaažid

Massaazi on valude leevendamiseks ja lihaspingete vähendamiseks kasutatud juba iidsetest aegadest alates. Meile on omane näiteks valutavast kohast kinni haarata, seda mudida või hõõruda. Juba ammust aega on vanemad ja vanavanemad palunud väikestel lastel enda valutaval seljal kõndida, et selja lihaspingeid ja -valusid leevendada. Tänasel päeval on võimalik nautida suurel hulgal erinevaid massaaži tehnikaid, mille eesmärk on üks: parem enesetunne ja tervis.
Massaaži toime organismis on väga ulatuslik. Massaaži abil paraneb enesetunne läbi lihaspingete ja valu vähenemise, ainevahetuse ja jääkainete väljutamise aktiveerimise, immuunsuse tugevamise ning närvisüsteemi tasakaalustamise.

Klassikaline
massaaž

Klassikaline massaaž ehk Rootsi massaaž on kõige levinum massaažiliik ning kujutab endast erinevate liigutuste ja võtete kompleksi. Vastavalt kliendi soovile või vajadustele toimub kas kogu keha massaaž või keskendutakse ainult problemaatilistele

piirkondadele (selg, kael, kukal, õlad, käed, jalad jne). Massaaž mõjub tasakaalustavalt psüühikale, lõõgastavalt lihaskonnale, aktiveerivalt lümfi- ja vereringele ning immuunsüsteemile, tõstes keha vastupanuvõimet haigustele.


Ravimassaaž

Ravimassaaži käigus keskendutakse rohkem probleemsetele piirkondadele. Massaažiseansi jooksul kasutatakse erinevate massaažiliikide ja pehmekoeteraapia vormide kombinatsioone: klassikaline ja kupumassaz, gua sha ja grastoni tehnika võtted, müofastsiaalne ja triggerpunktiteraapia jne. Ravimassaaži eesmärgiks on probleemses piirkonnas lihaspingete ja valu vähendamine, verevarsutsuse paranemine ja kudede

ainevahetuse aktiveerimine. Massaažile järgneva(te)l päeva(de)l võib probleemne piirkond olla veidi hell, teatud tehnikate kasutamise puhul võib esineda verevalumeid, mis on ohutud ja kaovad üldiselt paari päeva jooksul. Kuna massaaž võib olla üsna intensiivne, siis üle 2 korra nädalas seda teha ei soovitata, sest kehale peab jääma aega taastumiseks. lõõgastab, niisutab näonahka, alandab turseid, parandab jumet.


Ravimassaaž BEM bioenergia massaaž ehk bioenergia regulatsioon

Bioenergia massaaži seanss põhineb hiina traditsioonilise membineeritud kaasaegse bioinformaatika, energeetika, neuroloogia jt teadusharude saavutustega.

Tänu kaasaegseimate tehnoloogiate kasutamisele modelleerib see täielikult selliseid idamaade


Klassikaline näomassaaž

Massaaž lõõgastab, niisutab näonahka, alandab turseid, parandab jumet..


Kupumassaaž

Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. 
NB! Kuppudega tekitatud tugev vaakum võib esile kutsuda hematoome (verevalumeid). Ei sobi vasotoomiliste (veresoonte) probleemide puhul!


Näo kupumassaaž

Kupumassaaž kombineeritakse klassikalise massaažiga. 
NB! Kuppudega tekitatud tugev vaakum võib esile kutsuda hematoome (verevalumeid). Ei sobi vasotoomiliste (veresoonte) probleemide puhul!


Seljamassaaž koos kupuga

Seljamassaaž on mõeldud neile, kellel on probleeme pigem seljaga, õlgadega, kaelaga ja ei taha massaaži tervele kehale. Lisaks kasutatakse seljal kuppu, et parandada vereringet ja leevendada va


Tselluliidimassaaž

Spetsiaalsete massaaživõtetega elavdatakse vereringet ja taastatakse probleemse piirkonna naha elastsus. Kauni tulemuse saavutamiseks on vajalik läbida pikem kuur. Sobib ka profülaktilisel eesmärgil vältimaks rasvaladestuste tekkimist.


Meemassaaž

Meemassaaž kiirendab verevarustust masseeritavas piirkonnas, tekitades kauakestva hüpereemia. Meemassaaži kasutatakse edukalt lihaspingete, külmetushaiguste, vaimse pinge, tselluliidi ja

krooniliste liigesprobleemide raviks. Masseeritav peab olema puhas ja kreemitamata.
NB! Kahjuks ei sobi antud massaaž mee allergikutele ega tiheda karvkattega inimestele.


Shiatsu punktmassaaž

Shiatsu on traditsiooniline jaapani massaaž, mis keskendub kogu keha läbivate energialiinide stimuleerimisele ja vajutuste kaudu bioaktiivsete punktide toniseerimisele. Massaaž toimub riietega.


Tai käemassaaž

Tegemist on refleksoloogilise massaažiga, mis aitab parandada vereringet, leevendada pingeid, ning mõjub hästi ka stressi vähendamisel. 
Vastunäidustused:  südamehaigused, astma, diabeet, epilepsia, kasvajad.


Tai jalamassaaž

Tegemist on refleksoloogilise massaažiga, mis lõõgastab jalgu, aitab parandada vereringet, leevendada pingeid, stressi.
Vastunäidustused: viirus või palavik, rasedus, luumurrud, luude hõrenemine, liigesehaigused, südame- veresoonkonna haigused, kasvajad, nahahaigused sh jala- ja küüneseen, menstruatsioon, diabeet. 


Aroomimassaaž

Aroomimassaaž on eeterlike õlidega teostatav massaaž, mis sobib stressi, vaimse ja füüsilise ülekoormuse leevendamiseks. 


Laavakivi massaaž

Massaaž teostatakse kuumade laavakivide ja õlisegudega.