fbpx

Massaažid

Massaaž


Massaaži on valude leevendamiseks ja lihaspingete vähendamiseks kasutatud juba iidsetest aegadest alates. Meile on omane näiteks valutavast kohast kinni haarata, seda mudida või hõõruda. Juba ammust aega on vanemad ja vanavanemad palunud väikestel lastel enda valutaval seljal kõndida, et selja lihaspingeid ja -valusid leevendada. Tänasel päeval on võimalik nautida suurel hulgal erinevaid massaaži tehnikaid, mille eesmärk on üks: parem enesetunne ja tervis.
Massaaži toime organismis on väga ulatuslik. Massaaži abil paraneb enesetunne läbi lihaspingete ja valu vähenemise, ainevahetuse ja jääkainete väljutamise aktiveerimise, immuunsuse tugevdamise ning närvisüsteemi tasakaalustamise.


Ravimassaaž


Ravimassaaži käigus keskendutakse rohkem probleemsetele piirkondadele. Massaažiseansi jooksul kasutatakse erinevate massaažiliikide ja pehmekoeteraapia vormide kombinatsioone: klassikalist- ja kupumassaaži, gua shad ja grastoni tehnika võtteid, müofastsiaalset ja päästikpunktteraapiat jne. Ravimassaaži eesmärgiks on probleemses piirkonnas lihaspingete ja valu vähendamine ning verevarustuse parandamine. Ravimassaaži viib läbi füsioterapeut.


Spordimassaaž


Spordimassaaž on mõeldud sportlastele ja aktiivse eluviisiga inimestele. Spordimassaaži käigus leevendatakse lihaspingeid ja valu, mis on tingitud lihaste ülekoormusest. Spordimassaaž aitab lihastel taastuda ja aitab kaasa füüsilise soorituse paranemisele. Spordimassaaži viib läbi füsioterapeut. .