fbpx

Elektriraviseadmed

Elektrostimulatsioon valuraviks ja lihaste treenimiseks!


Kui varasemalt oli elektriravi midagi, mille pärast tuli minna raviasutusse, siis tänasel tänapäeval on elektriravi seadmeid nii palju edasi arendatud, et see turvaline teraapiavorm on kättesaadav kõigile oma kodus. 

Elektrivoolu on valuravis kasutatud ammustest aegadest, tänapäevasel kujul on TENS’i (transkutaanne ehk nahakaudne elektriline närvistimulatsioon) kasutatud juba aastast 1975 ning selle pika aja jooksul on TENS’i efektiivsus paljude uuringutega tõestatud.

TENS kujutab endast nahale asetatavate elektroodide kaudu toimuvat närvide ja lihaste elektrilist stimuleerimist. Selle eesmärgiks on lokaalse mõjutusega takistada valuimpulsside jõudmist kesknärvisüsteemi, lisaks paraneb mõjutuse piirkonnas vereringe ning ainevahetus. Lihasstimulatsiooni korral kutsutakse elektriliste impulsside abil esile lihaskiudude kokkutõmbumine ehk siis on tegemist lihaste treenimisega.

Elektriraviseadme kleepelektroodid

Saadaval on laias valikus eelprogrammeeritud elektriraviseadmeid, millega saab ohutult leevendada erinevat tüüpi valu ja/või treenida üksikuid lihasgruppe. Vaagnapõhja lihaseid mõjutades on võimalik leevendada ka inkontinentsiprobleeme või erektsioonihäireid. 

Kodused elektristimulatsiooni seadmeid sobivad hästi:

– valu leevendamiseks (aitavad hästi migreeni, epikondüliidi, artroosi, polüartriidi, polüneuropaatia, karpaalkanali sündroomi, gonartroosi, ishiasevalu, selja-, õla-, põlveliigese ja peavalu korral);

– lihaste tugevdamiseks ja stimulatsiooniks;

– vereringe parandamiseks;

– vaagnapõhja lihaste tugevdamiseks, leevendamaks inkontinentsi probleeme või erektsioonihäireid.


TENStem eco basic

LIHASTE JA NÄRVIDE NAHAKAUDNE STIMULAATOR

TENStem eco basic seadet kasutatakse lihaste ja närvide nahakaudseks elektriliseks stimuleerimiseks, ägeda ja kroonilise valu leevendamiseks, vereringe parandamiseks ja lihaste tugevdamiseks. Seadmel on kaks kanalit, mis võimaldab korraga nahale asetada kaks või neli elektroodi.

12 + 4 PROGRAMMI

TENStem eco basic sisaldab 12 eelseadistatud programmi (näiteks erinevad valuravi programmid, lihasstimulatsioon, dünaamiline stimulatsioon) ja neli muudetavate parameetritega programmi.

Programm 16 stimuleerib monofaasilise vooluga, mis sobib iontoforeesraviks.

Seade töötab nelja AAA patareiga (kaasas).

PROGRAMMID:

 • VALU
 • LIHASSTIMULATSIOON
 • DÜNAAMILINE STIMULATSIOON
 • LÕDVESTUS

Komplektis kaasas neli isekleepuvat elektroodi (5×5 cm). Lisaks saadaval erinevat mõõtu elektroodid, elektroodsokid, -kindad ja -kätised erinevate piirkondade ulatuslikumaks stimulatsiooniks.

Hind: 170 €

Seadet on võimalik ka rentida 50€ 1 kuu.


TENStem eco 2

LIHASTE JA NÄRVIDE NAHAKAUDNE STIMULAATOR

TENS eco 2 seadet kasutatakse edukalt taas-tusravis ja spordimeditsiinis lihaste ja närvide nahakaudseks elektriliseks stimuleerimiseks, ägeda ja kroonilise valu leevendamiseks, vereringe parandamiseks ja lihaste tugevdamiseks Seadmel on kaks kanalit, mis võimaldab korraga nahale asetada kaks või neli elektroodi.

12 + 12 PROGRAMMI

TENS eco 2 sisaldab 12 eelseadistatud programmi (näiteks erinevad valuravi programmid, lihasstimulatsioon, dünaamiline stimulatsioon) ja 12 muudetavate parameetritega programmi.

INTEGREERITUD LAETAV AKU

TENS eco 2 töötab integreeritud laetava aku abil, mis teeb seadme kasutamise mugavamaks nii patsientidele kui ka terapeutidele.

PROGRAMMID

 • VALU
 • LIHASSTIMULATSIOON
 • DÜNAAMILINE STIMULATSIOON
 • LÕDVESTUS

Komplektis kaasas neli isekleepuvat elektroodi (5×5 cm). Lisaks saadaval erinevat mõõtu elektroodid, elektroodsokid, -kindad ja -kätised erinevate piirkondade ulatuslikumaks stimulatsiooniks.

Hind: 309 €


EMS 4 PRO

LIHASTE JA NÄRVIDE NAHAKAUDNE STIMULAATOR

EMS 4 PRO on ainuke 4 kanaliga elektriteraapia seade,  mis võimaldab korraga nahale asetada kaks, neli, kuus või kaheksa elektroodi. Seade on välja töötatud taastusravi spetsialistide poolt ja sisaldab programme mitmekülgseks teraapiaks ja treeninguks.

60 + 8 PROGRAMMI

EMS 4 PRO sisaldab 60 eelseadistatud (näiteks valu- ja taastusravi, sh inkontinentsus, lihasstimulatsioon ja -lõõgastus) ja 8 muudetavat programmi.

INTEGREERITUD LAETAV AKU

EMS 4 PRO töötab integreeritud laetava aku abil, mis teeb seadme kasutamise mugavamaks nii patsientidele kui ka terapeutidele.

PROGRAMMID:

 • VALU
 • TAASTUSRAVI, sh inkontinentsus
 • VEREVARUSTUS
 • SPORT JA FITNESS
 • ILU 
 • LÕDVESTUS

Komplektis kaasas kaheksa isekleepuvat elektroodi (5×5 cm). Lisaks saadaval erinevat mõõtu elektroodid, elektroodsokid, -kindad ja -kätised erinevate piirkondade ulatuslikumaks stimulatsiooniks.

Hind: 504 €


URO stim 2

ELEKTROSTIMULATSIOONISEADE INKONTINENTSUSE RAVIKS

URO Stim 2 on mõeldud vaagnapõhjalihaste ja sfinkterlihase treenimiseks ning valu leevendamiseks günekoloogias. Veelgi enam, URO stim 2 sisaldab eriprogramme uriinipidamatuse ja anaal-inkontinentsuse raviks, stimuleerides tibialis posterior närve isekleepuvate elektroodidega. Nende programmide parameetrid on valideeritud mitmete uuringutega, mis näitavad väga häid tulemusi.

10 + 10 PROGRAMMI

URO Stim 2 sisaldab 10 eelseadistatud programmi ja 10 muudetavat programmi igat tüüpi inkontinentsuse raviks:

 • sundinkontinentsus
 • pingutus- ehk stressinkontinentsus
 • segatüüpi inkontinentsus
 • anaalinkontinentsus

INTEGREERITUD LAETAV AKU

URO Stim 2 töötab integreeritud laetava aku abil, mis teeb seadme kasutamise mugavamaks nii patsientidele kui ka terapeutidele.

Komplektis kaasas neli isekleepuvat elektroodi (5×5 cm). Vaagnapõhja lihaste treenimiseks ja põiekaebuste leevendamiseks saab seadet kasutada ka vaginaalse või rektaalse elektroodiga (lisatarvik). 

Hind: 385 €


Phalli Max

ELEKTROSTIMULATSIOONISEADE EREKTSIOONIHÄIRETE RAVIKS

Phalli Max on mõeldud peenise kavernoosses süsteemis ja/või vaagnapõhja piirkonnas asuvate lihaste nõrgenemise või kahjustumise tagajärjel tekkinud erektsioonihäirete raviks.

KOLM PROGRAMMI

 • Programm 1: lihaste stimuleerimine peenise kavernoosses süsteemis silmuselektroodiga
 • Programm 2: lihaste stimuleerimine peenise kavernoosses süsteemis isekleepuvate elektroodidega
 • Programm 3: vaagnapõhja lihaste stimuleerimine ja treening.

INTEGREERITUD LAETAV AKU

Phalli Max töötab integreeritud laetava aku abil, mis teeb seadme kasutamise mugavamaks nii patsientidele kui ka terapeutidele.

Komplektis neli isekleepuvat elektroodi 5×5 cm, kuus isekleepuvat elektroodi 1,5×7,5 cm, silmuselektrood ja geel silmuselektroodile

Hind: 252 €


Pieren Femme

ELEKTROSTIMULATSIOONI SEADE INKONTINENTSUSE RAVIKS

Inkontinentsus ehk uriini – või roojapidamatus on probleem, mille all kannatavad miljonid inimesed. Sageli on see seotud vaagnapõhja lihaste talitluse häirega

Ravi PierenFemmega parandab oluliselt vaagna-põhja lihaste ja sulgurlihaste funktsiooni ning teraapia on efektiivne nii vaginaalanduri, anaalanduri kui ka isekleepuvate elektroodidega.

NELI PROGRAMMI

 • Programm A: stress – inkontinentsus

Tahtmatu uriini eritumine järsul kõhuõõne sisese rõhu tõusul, nt hüppamisel, aevastamisel, naermisel jne.

 • Programm B: sund – inkontinentsus

Äkiline tugev urineerimistung koos uriini eritumisega või ilma.

 • Programm C: segatüüpi inkontinentsus 

Esinevad nii stress- kui sund-inkontinentsuse sümptomid.

 • Programm D: anaal – inkontinentsus 

Tahtmatu kõhugaasi ja/või rooja lekkimine.

TÖÖTAB PATAREI TOITEL

Seade töötab kahe AAA patareiga (kaasas).

Komplektis kaasas vaginaalelektrood. Lisaks saadaval rektaalelektrood ja isekleepuvad elektroodid koos kaabliga.

Hind: 163 €


PERIFIT

INTERAKTIIVNE VAAGNAPÕHJA LIHASTE TREENINGVAHEND

Iga päev kannatavad miljonid naised mingit laadi vaagnapõhja funktsiooni häire käes, olgu selleks siis inkontinentsus, organite prolaps vm intiimprobleemid. Kõiki neid seisundeid saab lihtsasti ennetada ja parandada asjakohase vaagnapõhja lihaste treeninguga.

Vaagnapõhi koosneb mitmest lihaskihist ja funktsionaalse vaagnapõhja saavutamiseks on vaja treenida kogu vaagnapõhja lihaskonda. Teatavasti on väga keeruline treenida lihaseid, mida sa ei näe ja seetõttu tõstatab vaagnapõhja harjutuste sooritamine sageli küsimuse: kas ma ikka teen harjutusi õigesti? Perifit lahendab selle probleemi – enam ei pea arvama (mõistatama), nüüd sa näed seda!

Perifit on täiuslik vaagnapõhja lihaste harjutuste süsteem, mis aitab taastada vaagnapõhja jõudu, tihkust ja põiekontrolli. Seade töötab koos spetsiaalse telefoni installeeritava äpiga, mis annab soorituse kohta reaalajas tagasisidet. Tänu sellele on treening täpne, efektiivne ja lõbus.Enam pole vaja vaagnapõhja treenimiseks teha arusaamatuid harjutusi ja lugeda kordusi. Perifit pakub selleks erinevaid lõbusaid telefonimänge, mida saad mängida, kasutades selleks oma vaagnapõhja lihaseid. Lisaks tüüpilisele vaagna-põhja lihaste pingutamisele õpetab see seade ka lihaseid lõdvestama ning pakub iga treeningu lõpus ülevaate hetkeseisundi kohta. Mängud on välja töötatud spetsialistide poolt ning erinevad tasemed pakuvad hulgaliselt võimalusi treeninguga edasi areneda.

Äpp võimaldab sul oma treeningut täpselt jälgida. Perifit kasutab patendeeritud algoritme, mis hindavad sinu vaagnapõhja funktsionaalsuse 5 põhilist näitajat: jõudu, vastupidavus, sagedust, lõdvestust ja täpsust. Tänu sellele saab virtuaalne treener aidata sul kiirmini soovitut saavutada. 

Kasuta Perifit seadet 5 min päevas ja sa märkad tulemusi juba 2 nädalaga! 

SEITSE PROGRAMMI

 • Stress – inkontinentsus
 • Sund – inkontinentsus
 • Segatüüpi inkontinentsus
 • Intiimne heaolu
 • Sünnitusjärgne taastumine
 • Prolaps
 • Vaagnapõhja düsfunktsioonide ennetamine

Perifit seade on ainult 26mm laiune ning disainitud selliselt, et sobitub kõigi kehatüüpidega ning võimaldab täpselt mõõta vaagnapõhja lihaste jõunäitajaid. Perifit on valmistatud meditsiinilisest silikoonist. Hooldamiseks lihtsalt pese seadet vee ja seebiga pärast iga kasutuskorda.

Perifit teraapiavahendit võid sa kasutada millal iganes sulle sobib. Eriti efektiivne on see lisatreeninguna koos vaagnapõhja füsioteraapiaga.

NB! Äpp on inglise keeles!

Hind: 185 €


Elektrirviseadmete soetamiseks või konsultatsiooniks palun kirjuta meile info@bodytherapy või helista +372 529 5243

Elektristimulatsiooni seadmeid ei sobi kasutamiseks inimestel, kellel on:

 • Implanteeritud elektroonilised seadmed, nt südamestimulaator, pumbad jne. Metallimplantaadid ei ole vastunäidustatud, kui kasutatakse bifaasilisi impulsse;
 • Südame rütmihäired;
 • Krampidega kulgev haigus, nt epilepsia;
 • Nahaärritus elektroodide kinnituskohas;
 • Pahaloomulised haigused mõjutatavas piirkonnas;
 • Rasedus: raseduse ajal kasutamise osas tuleb eelnevalt konsulteerida arstiga, komplitseeritud raseduse korral tuleks elektriravi vältida. Küll aga võib TENS’i kasutada sünnitusvalude leevendamiseks. 

Elektristimulatsioonil võib esineda kõrvalmõjusid:

 • Valu ägenemine: valu ägenemise põhjuseks võib olla liiga suur intensiivsus, liiga pikk teraapia aeg või elektroodide ebasoodne asetus. Vältimiseks lühenda alguses ravi aega, kasuta madalamat intensiivsust või proovi elektroodide asetust veidi muuta.
 • Naha talumatus: nahareaktsioone võivad põhjustada elektroodid, elektroodide all kasutatav geel või elektrivoolu impulsid. Naha lühiajaline kerge punetus elektroodide piirkonnas on normaalne ja viitab paranenud verevarustusele. Naha pikaajalise punetuse, sügeluse või villide tekkimise korral lõpeta seadme kasutamine ja pea nõu arstiga.
 • Lihasvalu: pika ja intensiivse lihaste stimulatsiooni järel võib tekkida ülekoormusele sarnane lihasvalu. Selle vältimiseks kasuta alguses pigem lühemat ajalist kestvust ja madalamat intensiivsust.
 • Elektroodide kasutamine rindkerel südame piirkonnas võib suurendada südame rütmihäirete riski.