fbpx

Millal pöörduda taastusravi arsti poole?

Taastusraviarst on pühendunud spetsialist, kes aitab taastuda vigastustest, taastada funktsionaalseid võimeid või leevendada kroonilisi meditsiinilisi seisundeid. Mõistes, millal on õige aeg konsulteerida taastusarstiga, oled sammu võrra lähemal oma füüsilise ja üldise heaolu parandamisel. Taastusravi arsti poole pöördu järgmistel juhtudel:

Luu- ja lihaskonna vigastused: taastusraviarst aitab leida sobivaima ravi lihaste, luude, liigeste, sidemete ja kõõluste vigastuste korral ning taastada nende liikuvust ja funktsionaalsust.

Neuroloogilised seisundid: taastusarst aitab taastada kehalisi funktsioone ja saavutada iseseisvat toimetulekut pärast insulti, infarkti, seljaaju vigastusi või sclerosis multiplex’i ja muude neuroloogiliste häirete korral.

Krooniline valu: taastusarst aitab leida sobivaimad lahendused kas ravimite või füsioteraapia näol, et parandada tervislikku heaolu ja igapäevast valuga toimetulekut.

Operatsioonijärgne taastumine: taastusarst tagab sujuva ja maksimaalse funktsionaalsuse taastumise pärast liigeseasendus- ja seljaoperatsioone või muid protseduure.

Spordivigastused: taastusarst leiab sobivaima ravi spordiga seotud vigastustest taastumiseks, et ohutult jätkata sportlike tegevuste ja igapäevaeluga.

Liikumisraskused: taastusarst aitab toime tulla vanusest, haigusest või vigastusest tingitud liikumisraskustega.

Tööalased vigastused ja sundasend: taastusarst pakub vajalikku ravi ja tuge tööl saadud vigastusest või sundasendist taastumisel.