fbpx

Avasta baroteraapia tervendav mõju

Hapnik

Hapnik on elu alus. Keha rakud kasutavad pidevalt hapnikku rakusisese energia tootmiseks ehk meie organism vajab hapnikku, et säilitada, parandada ja võimestada rakkude toimimist. Hapnik moodustab umbes 21% õhust, mida me tavapäraselt sisse hingame. Baroteraapias toimetatakse rakutasandile 97%-st hapnikku, mille tulemusena suureneb hapniku imendumine kudedesse ja rakkudesse kuni kümme korda.

Hingamine

Võrreldes tavapärasel rõhul hingamisega, viib baroteraapias hingatav õhk vereringesse ja kudedesse rohkem hapnikku, kui tavapäraselt õhust hingates saab. Sina saad lõdvestuda ja hingata barokambris hapnikumaski või ninakanüüli abil. Meie personaliga saab ühendust barokambri telefoni teel. Rõhu muutuste (tõusu ja languse) ajal võib tekkida kõrvades survetunne nagu lennukiga lennates. Surve kõrvades väheneb neelatamisel.

Rõhk

Baroteraapia tähendab hapniku manustamist organismi tavapärasest kõrgemal rõhul. Rõhu all surutakse hapnik nii palju kokku, et hapnik hakkab lahustuma ka vereplasmasse. See tähendab, et hapniku transportimise potentsiaal tõuseb oluliselt. Plasmasse lahustunud hapnik levib ümbritsevatesse kudedesse, mis tähendab, et oluliselt rohkem hapnikku jõuab piirkondadesse, kus verevarustus on mingil põhjusel häiritud. Hapnik lahustub ka teistesse kehavedelikesse, näiteks lümfi-, seljaaju- või sünoviaalvedelikku. Rõhu all lisahapniku hingamine toetab meie organismi võimet erinevate sesunditega toimetulekul ning tugevdab immuunsüsteemi.

Barokamber

BodyTherapy keskuse baroteraapia masinad on oluliselt mugavamad võrreldes haiglates kasutatavate masinatega. Puhka, uudista nutitelefonis, tee sülearvutis tööd või maga, samal ajal kui Su organism rikastub hapnikuga!

Järjepidevus

Parimate tulemuste saavutamiseks tasub protseduure läbida kuuridena. Enamus uuringute põhjal, mis tõestavad baroteraapia kasulikkust nii immuunsüsteemi võimestamisel ja ka pikk-covidist taastumisel on baroteraapia läbitud kuuridena, kus seansse on 5, 10 või isegi 20. Eriti hea tulemuse saab uuringute järgi juhul, kui seansid läbitakse võrdlemisi kitsas ajaraamis, näiteks käiakse teraapias kaks kuni kolm korda nädalas.

Enesetunne

Uuringutele toetudes võib öelda, et pärast baroteraapiat tunnevad kliendid end pingevabamalt ja tuntakse, et organismis on rohkem energiat. Lisaks on kirjeldatud ka üldise heaolu ning meeleolu paranemist. Samuti on välja toodud ka unekvaliteedi paranemist ja kroonilise väsimuse vähenemist.

Baroteraapia positiivsed mõjud:

 • vereringe paranemine organites ja kudedes;
 • põletikuvastane toime;
 • tursete vähenemine;
 • haavade kiirem paranemine;
 • verekapillaaride kasvu stimuleerimine;
 • kollageeni sünteesi kiirendamine;
 • organismi üldseisundi parandamine;
 • töövõime suurenemine;
 • pikk-covid leevendamine;
 • väsimuse leevendamine:
 • immuunsüsteemi töö toetamine.