fbpx

Tasuta terviseturgutus BodyTherapy taastusravi ja füsioteraapiakeskuses

Liitudes Salu kogukonnaga võid valida endale ühe tasuta protseduuri BodyTherapy taastusravi ja füsioteraapiakeskusest:
1) krüoteraapia ehk külmateraapia
2) baroteraapia ehk hapnikuteraapia või
3) EMS-treeningu


Salu eesmärk on pakkuda kiiret ja taskukohast alternatiivi perearstile – kiire konsultatsiooni võimalus seitse päeva nädalas endale sobivas keeles. Salu kaudu saad avada haiguslehe, ravimitele retsepte, eriarstidele saatekirju ja palju muud.

Lisaks digitaalsele platvormile, kus konsultatsioonid saavad alguse, on võimalik minna Salu partnerkliinikutesse arsti vastuvõtule. Salu teostab ka kõiki vajalikke analüüse. Salu paketid katavad ka Sinu lapsed.

Kui tundub, et just sellist hoolt vajad ka Sina ja Sinu pere, siis kliki Salu kampaania lehele ja liitu nende kogukonnaga ning lunasta oma tasuta protseduur BodyTherapy taastusravi ja füsioteraapiakliinikus.

Krüoteraapia ehk külmateraapia on nii vaimu kui füüsist ergutav teraapia, mille käigus puutub organism 2-3 minuti jooksul kokku ekstreemsete külmakraadidega, mis vallandab organismis võitle või põgene reaktsiooni, mis omakorda vallandab terve rea protsesse, mis on aluseks kõigile neile positiivsetele efektidele, mida me sellelst protseduurist ootame, nagu näiteks alandab läbi termoretseptorite mõjutamise põletikukemikaalide, nagu histamiin ja tsütokiinid taset. 

Samuti parandab teraapia toitaineterikka vere jõudmist kõõlustesse, lihastesse, sidemetesse ja kõhrkoesse. See omakorda soodustab nimetatud kudede taastootmist ja paranemist. Lisaks sellele mõjub teraapia nii koheselt kui ka pikemas vaates valu alandavalt. Sellest tulenevalt sobib krüoteraapia erinevate reumaatiliste põletikuliste haiguste, nagu reumatoidartriit, fibromüalgia, anküloseeriv spondüliit korral. Leevendab ka ärevust ja depressiooni ning kiirendab treeningutest/füüsilisest pingutusest taastumist. 

EMS-teening tähendab elektrilist lihaste stimulatsiooni. EMS süsteem stimuleerib lihaseid elektriliste impulsside abil, mis on õmmeldud spetsiaalsesse kostüümi ja selle lisaelektroodidesse. Elektriimpulsid panevad lihased kokku tõmbuma ja lihaste kokkutõmbed on palju intensiivsemad, kui inimese tahtlikud lihaspingutused. Impulsid mõjutavad kõiki lihasgruppe korraga ja see muudab EMS-i eriti tõhusaks treeniguks. EMS treening on kiire – 30 minutiga läbid justkui kahetunnise jõusaali treeningu. Kõik alusriided ja vahendid saab meie keskusest – kaasa ei ole tarvis midagi võtta.

Baroteraapia ehk hapnikuteraapia tähendab tavapärasest kõrgema rõhu tingimustes suurema hapnikukonsentratsiooniga õhu hingamist. Keha rakud kasutavad pidevalt hapnikku rakusisese energia tootmiseks. Rohkem hapnikku tähendab paremat funktsiooni, kiiremat paranemist ja suurenenud taastootmise võimekust. Baroteraapia seanss kestab kokku umbes 60 minutit, teraapiat soovitatakse läbida kuurina, näiteks 10 korda (2-5 korda nädalas). Barokambrisse võib võtta kaasa lugemismaterjali või telefoni/sülearvuti, aga seda aega võib väga hästi kasutada ka puhkamiseks.

Hapnikuteraapia positiivsed mõjud on:

 • Vereringe parandamine
 • Põletikuvastane toime
 • Tursete vähenemine
 • Haavade kiirem paranemine
 • Verekapillaaride kasvu stimuleerimine
 • Kollageeni süntees
 • Organismi üldseisundi parandamine
 • Töövõime suurendamine
 • Pikk-Covid leevendamine
 • Väsimuse leevendamine
 • Immuunsüsteemi töö toetamine