fbpx

Rasmus Mägi: Mind rõõmustavad kodulinnas pakutavad sportimis- ja taastumisvõimalused

Tõkkejooksja ja mitmekordne aasta meessportlane Rasmus Mägi taastub peale raskema treeningtsükliga nädalat või intensiivset treeninglaagrit baroteraapia toel. Mägi sõnab, et suurtest koormustest taastumisel esineb suuremõjuline efekt juhul, kui läbida baroteraapia kuur. BodyTherapy keskuse baroteraapia õde Airi selgitab: “Baroteraapia kuur tähendab, et baroteraapias käiakse kaks kuni kolm korda nädalas kuu aja jooksul ning baroteraapia sessiooni pikkuseks on umbes üks tund”.

Rasmus rõõmustab, et ka Tartus on võimalus intensiivsete treeningtsüklite järgselt taastuda:  “Põlise tartlasena hindan väga oma kodulinnas pakutavaid treening- ja taastumisvõimalusi. On hea meel tõdeda, et ka tänapäevased taastumisvõimalused on üha kättesaadavamad. Selle tulemusel saan koduses keskkonnas tipptasemel treenida ning suurvõistlusteks valmistuda”. Tõepoolest pakutakse BodyTherapy keskustes nii Tartus kui Tallinnas sportlastele taastumiseks olulisi teenuseid, lisaks baroteraapiale veel krüoteraapiat ehk külmateraapiat ning spordimassaaži. 

Kui uurime Rasmuselt, kas baroteraapia sobib ainult sportlastele, siis ta sõnab: “baroteraapiat soovitan kõikidele produktiivsetele inimestele, kes oskavad hinnata taastumise ning värskuse olulisust”. “Üldiselt ongi nii, et baroteraapiat ja krüoteraapiat väärtustavad enim just sportlased, sest nad on äärmiselt teadlikud, kuidas väliste abivahendite toel enda tervist taastada ja turgutada” sõnab BodyTherapy Tallinna keskuse baroteraapia õde Airi Sula. “Tegelikult sobib aga baroteraapia kõikidele, sest baroteraapia omab positiivset mõju nii meie imuunsüsteemile, nahale, suurendab vere hapnikuga varustatust ja suurendab organismi võimet võidelda infektsioonidega.

Kui küsime baroteraapia õelt Airilt, et millal ta soovitab mitte-sportlasel läbida baroteraapia kuur, siis lausub Airi, et esmaste väsimuse märkide ilmnemisel. Ta sõnab: “kui oled oma unetunnid täis maganud, aga puhanud tunnet ei ole, siis tasuks kaaluda kümne korra baroteraapia kuuri läbimist”. Airi lisab: “Eriti populaarne on baroteraapia just kevadkuudel, sest inimesed võitlevad kevadväsimusega ning saavad tihtipeale abi väsimusega võitlemisel just baroteraapiast”. 

Pildi autor: Martin Ahven