fbpx

Baroteraapia kiirendab haavade paranemist ja soodustab iluoperatsioonidest taastumist

Baroteraapia ehk hapnikuteraapia on efektiivne mitmesugustest seisunditest taastumisel, sealhulgas kasutatakse baroteraapiat kosmeetiliste ja plastiliste kirurgiliste protseduuride eelselt ja järgselt kiirema taastumise saavutamiseks ning haavade paranemise kiirendamiseks. 

Barokambris hingatakse lisahapnikku kõrgema rõhu all, mille tulemusena lahustub hapnik vereplasmas rohkem ehk hapniku osakaal meie organismis tõuseb. See aitab kaasa kudede hapnikuga varustatusele, suurendades hapniku kättesaadavust keha erinevates piirkondades. Suurenenud hapnikusisaldus aitab kaasa paremale verevoolule haava piirkonnas, mis tagab rohkem toitaineid ja hapnikku paranemisprotsessis osalevatele rakkudele ning kiirendab kahjustunud koe taastumist.

Hapnik on kudedes kriitilise tähtsusega. Baroteraapia suurendab hapnikuga varustatust kehakudedes, mis on haavade paranemises võtmetähtsusega. Hapniku rohkuse tõttu kiireneb uute kudede kasv, mis soodustab haava paranemist. 

Baroteraapia mitte ainult ei suurenda vere hapnikusisaldust, vaid parandab ka vere ringlust, mis on eriti oluline hapnikupuudust kannatanud kudedes. Baroteraapia tagab vajalike toitainete toimetamise kudedesse hapnikurikka vere kaudu.

Kollageen on sidekoe põhiline valk, mis annab kudedele struktuuri ja tugevuse ning elastsuse. Suurenenud hapniku kättesaadavus organismis soodustab kollageeni tootmist, mis on oluline haavade paranemiseks ja armide moodustamise vähendamiseks. Kollageen võib toimida ka alusena uutele veresoontele ja rakkudele, aidates kaasa paranemisprotsessi varajases staadiumis. Tänu kollageenile saavad koed paranemisprotsessi käigus tagasi oma tavapärase funktsiooni ja välimuse. 

Suurenenud hapnikusisaldus organismis võib aidata vähendada põletikulist reaktsiooni, kuna see parandab kudede hapnikuga varustatust ja vähendab kudede turset ning stabiliseerib immuunrakkude funktsiooni. Uuringud on näidanud, et baroteraapia võib aidata patsientidel operatsiooni järgselt kogeda vähem valu. 

Soovitame baroteraapiat kombineerida iluoperatsiooni eelselt ja järgselt. Baroteraapiat võiks läbida võrdlemisi kitsas ajaraamis, nädalas näiteks 2-3 korda. Kuur võiks koosneda vähemalt kümnest baroteraapia seansist, kus operatsiooni eelselt käiakse baroteraapias 3-4 korda ja operatsiooni järgselt 6-7 korda. Eriti tõhus on teraapia, kui käia baroteraapias operatsiooni eelselt 10 korda ja operatsiooni järgselt 10 korda.   

Baroteraapia suurendab kudede hapnikuga varustatust, vähendab põletikku ning soodustab kudede paranemist ja taastumist. Baroteraapia aitab organismi ja kudesid operatsiooniks ette valmistada ning taastumisaega vähendada. Samuti aitab muuta taastumise vähem vaevarikkaks ja valulikuks. Baroteraapia hõlmab terviklikku lähenemist Sinu edukal taastumisel operatsioonist. 

  • Vereringe parandamine
  • Põletikuvastane toime
  • Tursete vähenemine
  • Haavade kiirem paranemine
  • Verekapillaaride kasvu stimuleerimine
  • Kollageeni süntees
  • Organismi üldseisundi parandamine
  • Töövõime suurendamine
  • Pikk-Covid leevendamine
  • Väsimuse leevendamine
  • Immuunsüsteemi töö toetamine

Kanname ilukirurgia teenuseid pakkuva The Health Clinicuga sarnaseid väärtuseid – kõrge tase klienditeeninduses, tipptasemel spetsialistid ja individuaalne lähenemine kliendile. Sellest tulenevalt oleme astunud koostöösuhtesse ning pakume The Health Clinicu klientidele baroteraapiat soodushinnaga. Soodushinna osas saate täpsemad juhised The Health Clinicust peale teenusele broneerimist. 

1.     Simman, R. 2022. Role of Hyperbaric Oxygen Therapy in Cosmetic and Reconstructive Surgery in Ischemic Soft Tissue Wounds: A Case Series. Kättesaadav: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9748824/

2.     Bhutani, S. Vishwanath, G. 2012. Hyperbaric oxygen and wound healing. National Libary of Medicine. Kättesaadav:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3495382/

3.     Oxinova Hyperbaric. Hyperbaroc Oxygen Therapy Before and after surgery Practice. Kättesaadav: https://www.oxynova.com/2022/01/23/hyperbaric-oxygen-therapy-before-and-after-plastic-surgery-practice/